Ledig stilling Ansatte

Om oss

VI SATSER PÅ KVALITET

H.C. Thauglands Trælastforretning AS ble etablert 1913. Vi er en handelsbedrift som selger trelast, byggevarer og verktøy til proffmarkedet i Oslo og Akershus. For mange er vi kjent for vårt brede utvalg av listverk i gammel stil med mange ulike profiler, men Thaugland er så mye mer enn det. Vi tilbyr i dag et bredt spekter av kvalitetsprodukter. Med 105 års erfaring fra bransjen er vi en attraktiv samarbeidspartner. Det gir oss et solid utgangspunkt for å tiltrekke oss de beste og mest kjente produktmerkene. Vår posisjon i markedet har vi oppnådd ved å forstå viktigheten av langsiktig samarbeid og kvalitet i alle ledd. Omsetningen i 2017 var 309 millioner og vi er totalt 72 fast ansatte.

Vi i Thaugland jobber hele tiden målrettet for å tilfredsstille proffenes tøffe krav. Fornøyde kunder er vårt hovedfokus. Alle våre ansatte har derfor høy fagkunnskap og liker å yte den beste kundeservicen.

Thaugland består i dag av 4 avdelinger, hvor 3 er salgsavdelinger. De 3 salgsavdelingene ligger strategisk plassert, slik at vi dekker hele Oslo-området. Kontinuerlig gjør vi positive tiltak for å være proffenes førstevalg. Vi åpner tidlig om morgenen, allerede kl. 06:00, alle hverdager. Vår nettbutikk har nylig fått en skikkelig oppgradering, som gjør det enkelt å bestille varer 24/7. Behovet for levering av varer til byggeplassen er økende og vår transportavdeling vokser. Vi har kjøretøy som dekker ulike behov – lastebiler og bl.a. kranbil med 30 meter lang arm! Annen form for transport, om det er i luften eller til vanns, hjelper vi også med.

Thaugland har i 5 generasjoner vært et heleiet familieselskap. Det gjør oss til en positiv, litt annerledes bedrift – med et spesielt nært forhold til vår egen bransje, våre samarbeidspartnere, kunder og ansatte.

Ansatte

Ledelse

Thomas Berger
Adm. direktør
thomas@thaugland.no
Christian Holtedahl Bakke
Økonomisjef
christian@thaugland.no
Stig Rindal
Driftssjef/personalsjef
stig@thaugland.no

Administrasjon

Kjetil Berger Hustad
IT-Ansvarlig
kjetil@thaugland.no
Line Salomon
Kontormedarbeider
line@thaugland.no
Afrim Ajruli
Kontormedarbeider
afrim@thaugland.no
Bente Sigtveit
Sentralbord
sentralbord@thaugland.no
Lars Georgsen
Produktansvarlig
lars@thaugland.no
Jane Martinsen
Kontormedarbeider
jane@thaugland.no
Vidar Østberg
Kontormedarbeider
vidar@thaugland.no
Dag Tønsberg
Innkjøp
dag@thaugland.no

Ordrekontor

Fredrik Stangebye-Nielsen
Leder, Ordrekontor
fredrik@thaugland.no
Gunnar Bekkevold
Ordrekontor
gunnar@thaugland.no
Tage Knøsen
Ordrekontor
tage@thaugland.no
Terje Malmo
Ordrekontor
terje@thaugland.no
Øyvind Harsund
Ordrekontor
oh@thaugland.no
Atle Welo
Ordrekontor
atle@thaugland.no
Andre Jørgensen
Ordrekontor
andre@thaugland.no
Lars Petter Haugen
Ordrekontor
larspetter@thaugland.no
Jørgen Moland
Ordrekontor
jorgen@thaugland.no
Svein-Erling Nilsen
Ordrekontor
svein@thaugland.no

Avdelingsledere

Sture Kristiansen
Avdelingsleder, Enebakveien 292
sture@thaugland.no
Linnea Spång
Avedlingsleder, Drammensveien 200
linnea@thaugland.no
Per Gunnar Lende
Kjøresjef, Bjørnerudveien 16
pergunnar@thaugland.no

Butikk

Daniel Rybak
Butikkansvarlig, Vitaminveien 5
daniel@thaugland.no
Kent-Ove Øy
Butikkansvarlig, Enebakkveien 292
kentove@thaugland.no
Beate Hermansen
Butikkansvarlig, Drammensveien 200
beate@thaugland.no




Ledig stilling

Vi har i øyeblikket ingen ledige stillinger