Ledig stilling Ansatte

Om oss

VI SATSER PÅ KVALITET

H.C. Thauglands Trælastforretning AS ble etablert 1913. Vi er en handelsbedrift som selger trelast, byggevarer og verktøy til proffmarkedet i Oslo og Akershus. For mange er vi kjent for vårt brede utvalg av listverk i gammel stil med mange ulike profiler, men Thaugland er så mye mer enn det. Vi tilbyr i dag et bredt spekter av kvalitetsprodukter. Med 105 års erfaring fra bransjen er vi en attraktiv samarbeidspartner. Det gir oss et solid utgangspunkt for å tiltrekke oss de beste og mest kjente produktmerkene. Vår posisjon i markedet har vi oppnådd ved å forstå viktigheten av langsiktig samarbeid og kvalitet i alle ledd. Omsetningen i 2017 var 309 millioner og vi er totalt 72 fast ansatte.

Vi i Thaugland jobber hele tiden målrettet for å tilfredsstille proffenes tøffe krav. Fornøyde kunder er vårt hovedfokus. Alle våre ansatte har derfor høy fagkunnskap og liker å yte den beste kundeservicen.

Thaugland består i dag av 4 avdelinger, hvor 3 er salgsavdelinger. De 3 salgsavdelingene ligger strategisk plassert, slik at vi dekker hele Oslo-området. Kontinuerlig gjør vi positive tiltak for å være proffenes førstevalg. Vi åpner tidlig om morgenen, allerede kl. 06:00, alle hverdager. Vår nettbutikk har nylig fått en skikkelig oppgradering, som gjør det enkelt å bestille varer 24/7. Behovet for levering av varer til byggeplassen er økende og vår transportavdeling vokser. Vi har kjøretøy som dekker ulike behov – lastebiler og bl.a. kranbil med 30 meter lang arm! Annen form for transport, om det er i luften eller til vanns, hjelper vi også med.

Thaugland har i 5 generasjoner vært et heleiet familieselskap. Det gjør oss til en positiv, litt annerledes bedrift – med et spesielt nært forhold til vår egen bransje, våre samarbeidspartnere, kunder og ansatte.

Ansatte

Bjørnerudveien 16

Per Gunnar Lende
Kjøresjef
pergunnar@thaugland.no

Vitaminveien 5

Bente Sigtveit
Sentralbord
sentralbord@thaugland.no
Lars Georgsen
Produktansvarlig
lars@thaugland.no
Line Salomon
Kontormedarbeider
line@thaugland.no
Afrim Ajruli
Kontormedarbeider
afrim@thaugland.no
Kjetil Berger Hustad
IT-Ansvarlig
kjetil@thaugland.no
Stig Rindal
Driftssjef/personalsjef
stig@thaugland.no
Christian Holtedahl Bakke
Økonomisjef
christian@thaugland.no
Øyvind Harsund
Ordrekontor
oyvind.harsund@thaugland.no
Jane Martinsen
Kontor
jane@thaugland.no
Henning Andersen
Ordrekontor
henning@thaugland.no
Atle Welo
Ordrekontor
atle@thaugland.no
Jørgen Moland
Ordrekontor
jorgen@thaugland.no
Daniel Rybak
Butikkansvarlig
daniel@thaugland.no
Thomas Berger
Adm. direktør
thomas@thaugland.no

Enebakkveien 292

Kent-Ove Øy
Butikkansvarlig
kentove@thaugland.no
Lars Petter Haugen
Ordrekontor
larspetter@thaugland.no
Bjørn Tore Bakken
Ordrekontor
bakken@thaugland.no
Svein-Erling Nilsen
Ordrekontor
svein@thaugland.no
Vidar Østberg
Kontormedarbeider
vidar@thaugland.no
Dag Tønsberg
Innkjøp/Ordrekontor
dag@thaugland.no
Sture Kristiansen
Avdelingsleder
sture@thaugland.no

Drammensveien 200

Fredrik Stangebye-Nielsen
Leder, Ordrekontor
fredrik@thaugland.no
Tage Knøsen
Ordrekontor
tage@thaugland.no
Gunnar Bekkevold
Ordrekontor
gunnar@thaugland.no
Linnea Spång
Avdelingsleder
linnea@thaugland.no
Beate Hermansen
Butikkansvarlig
beate@thaugland.no




Ledig stilling

Vi har i øyeblikket ingen ledige stillinger