Om oss

Vi satser på kvalitét

Vi satser på kvalitét

H.C. Thauglands Trælastforretning AS ble etablert i 1913. Vi er en handelsbedrift som selger trelast, byggevarer og verktøy til proffmarkedet i Oslo og det som før var Akershus. For mange er vi kjent for vårt brede utvalg av listverk i gammel stil med mange ulike profiler, men Thaugland er så mye mer enn det. Vi tilbyr i dag et bredt spekter av kvalitetsprodukter. Med over 100 års erfaring fra bransjen er vi en attraktiv samarbeidspartner. Det gir oss et solid utgangspunkt for å tiltrekke oss de beste og mest kjente produktmerkene. Vår posisjon i markedet har vi oppnådd ved å forstå viktigheten av langsiktig samarbeid og kvalitet i alle ledd. Vi er totalt 72 fast ansatte.

Vi i Thaugland jobber hele tiden målrettet for å tilfredsstille proffenes tøffe krav. Fornøyde kunder er vårt hovedfokus. Alle våre ansatte har derfor høy fagkunnskap og liker å yte den beste kundeservicen.

Thaugland består i dag av 4 avdelinger, hvor 3 er salgsavdelinger. De 3 salgsavdelingene ligger strategisk plassert slik at vi dekker hele Oslo-området. Kontinuerlig gjør vi positive tiltak for å være proffenes førstevalg. Vi åpner tidlig om morgenen, allerede kl. 06:00 alle hverdager. Vår nettbutikk har nylig fått en skikkelig oppgradering, noe som gjør det enkelt å bestille varer 24/7. Behovet for levering av varer til byggeplassen er økende og vår transportavdeling vokser. Vi har kjøretøy som dekker ulike behov – lastebiler og bl.a. kranbil med 30 meter lang arm! Annen form for transport, om det er i luften eller til vanns, hjelper vi også med.

Thaugland har i 5 generasjoner vært et heleiet familieselskap. Det gjør oss til en positiv, litt annerledes bedrift – med et spesielt nært forhold til vår egen bransje, våre samarbeidspartnere, kunder og ansatte.

Ledelse

Thomas Berger

Thomas Berger

Adm. direktør

thomas@thaugland.no
Christian Holtedahl Bakke

Christian Holtedahl Bakke

Økonomisjef

christian@thaugland.no
Stig Rindal

Stig Rindal

Driftssjef/personalsjef

stig@thaugland.no

Administrasjon

Kjetil Berger Hustad

Kjetil Berger Hustad

IT-ansvarlig

kjetil@thaugland.no
Line Salomon

Line Salomon

Kontormedarbeider

line@thaugland.no
Dag Tønsberg

Dag Tønsberg

Innkjøp

dag@thaugland.no
Lars Georgsen

Lars Georgsen

Produkt- og webansvarlig

lars@thaugland.no
Jane Martinsen

Jane Martinsen

Kontormedarbeider

jane@thaugland.no
Vidar Østberg

Vidar Østberg

Kontormedarbeider

vidar@thaugland.no
Bente Sigtveit

Bente Sigtveit

Sentralbord

sentralbord@thaugland.no

Avdelingsledere

Afrim Ajruli

Afrim Ajruli

Avdelingsleder, Vitaminveien 5

afrim@thaugland.no
Sture Kristiansen

Sture Kristiansen

Avdelingsleder, Enebakkveien 292

sture@thaugland.no
Linnea Spång

Linnea Spång

Avdelingsleder, Drammensv. 200

linnea@thaugland.no
Per Gunnar Lende

Per Gunnar Lende

Kjøresjef, Bjørnerudveien 16

pergunnar@thaugland.no

Ordrekontor

Fredrik Stangebye-Nielsen

Fredrik Stangebye-Nielsen

Leder, Ordrekontor

fredrik@thaugland.no
Gunnar Bekkevold

Gunnar Bekkevold

Ordrekontor

gunnar@thaugland.no
Tage Knøsen

Tage Knøsen

Ordrekontor

tage@thaugland.no
Andre Jørgensen

Andre Jørgensen

Ordrekontor

andre@thaugland.no
Øyvind Andersen

Øyvind Andersen

Ordrekontor

oyvind@thaugland.no
Atle Welo

Atle Welo

Ordrekontor

atle@thaugland.no
Terje Malmo

Terje Malmo

Ordrekontor

terje@thaugland.no
Lars Petter Haugen

Lars Petter Haugen

Ordrekontor

larspetter@thaugland.no
Svein-Erling Nilsen

Svein-Erling Nilsen

Ordrekontor

svein@thaugland.no
Jørgen Moland

Jørgen Moland

Ordrekontor

jorgen@thaugland.no

Butikk

Daniel Rybak

Daniel Rybak

Butikkansvarlig, Vitaminveien 5

daniel@thaugland.no
Kent-Ove Øy

Kent-Ove Øy

Butikkansvarlig, Drammensv. 200

kentove@thaugland.no
Gjazmen Ajruli

Gjazmen Ajruli

Butikkansvarlig, Enebakkveien 292

gjazmen@thaugland.no